Şartlar & Koşullar


ÖDEME VE TESLİMAT ŞARTLARI
1) Mevsim şartlarına ve stok durumuna göre seçmiş olduğunuz ürünün tasarımına sadık kalarak daha yüksek veya aynı değerde farklı ürün kullanılabilir. 

2) İsimsiz gönderilen siparişlerde alıcının çiçeği kabul etmemesi halinde sorumluluk gönderene aittir. İsimsiz giden siparişlerden kaynaklanan hiçbir sorundan firmamız sorumlu değildir. 

3) Alıcı teslimat saatinde adresinde bulunamadığında, teslimat adresi işyeri ise çiçek güvenlik görevlisine veya çalışma arkadaşına, teslimat adresi ev ise çiçek komşu veya apartman görevlisine imza karşılığı teslim edilmektedir. 

4) Siparişiniz hava şartları, aşırı yoğunluk, veya trafik nedeniyle seçmiş olduğunuz saat aralığından daha önce veya sonra teslim edilebilmektedir. Aksi durumda, siparişiniz mümkün mertebe seçilen saat aralığında teslim edilmektedir. Dakikası dakikasına teslimat yapabilmemiz mümkün değildir fakat elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız.

5) Ödeme şekli havale veya EFT olan siparişlerin teslimatı, bakiyenin firma hesabımıza transfer işlemi tamamlanmadan gerçekleştirilmemektedir. 

6) Siparişleriniz hazırlandıktan veya dağıtıma çıktıktan sonra iptal edilememektedir. İptal işlemlerinizi mümkünse bir gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz. 

7) Verilen siparişleriniz Interflora Çiçekçiler Derneği güvencesindedir. 

8) Sevgililer Günü, Anneler Günü ve Yılbaşı gibi özel günlerde, aşırı yoğunluk nedeniyle kesinlikle teslim saati alınmaz. Ancak, siparişleriniz gün içinde mutlaka teslim edilir.

** Görünen çiçek ambalajları stokda olmadığı takdirde, yeni model benzer ambalaj uygulanır, bu uygulama için ek ücret talep edilemez.

4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Bu Kanuna Dayalı Olarak Çıkarılan Sözleşmelere Dair Yönetmelik Gereğince Bilgilendirme Formu


Satıcının isim ve unvanı, açık adresi, telefon ve diğer iletişim bilgileri :
Kent Çiçekçilik - Camikebir Mah. Özsürücü Sok. No:6 A Blok  09400 Kuşadası/ Aydın – 0532 765 44 62- [email protected]

 

Cayma hakkı ve kullanımı:
Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in Cayma Hakkı başlıklı 7.maddesi 4.fıkrası c bendine göre; " Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketicinin, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı yoktur. 

 

Bilgi : Tüketiciler, şikayet ve itirazları konusunda başvurularını, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde tüketicinin malı satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilirler.

Bu bilgiler, iyiniyet ilkeleri çerçevesinde ergin olmayanlar ile ayırtım gücünden yoksun veya kısıtlı erginleri koruyacak şekilde ticari amaçlarla verilmiştir. Şikâyet için Satıcı’nın açık adres, telefon, ve varsa diğer iletişim bilgileri :
Camikebir Mah. Özsürücü Sok. No:6 A Blok  09400 Kuşadası/ Aydın – 0532 765 44 62 -  [email protected] – Müşteri İlişkileri Sorumlusu : Mehmet Tanrıverdi


Kişisel Bilgi Toplama Prosedürü
Web sitemizi kullanarak, site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizin kusadasicicek.com bağlantılı şirketler veya ortaklar tarafından yapılan işlemlerin güvenliği ve doğruluğunun tespiti açısından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş olmaktasınız. Ad, soyad, kimlik, belge numarası, adres, kredi/banka kart numaraları, son kullanma tarihi, güvenlik numarası, sipariş alıcı bilgileri ve sipariş notu gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayıp istemiş olduğunuz ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur. Verilerinizin bizim için her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunmakta olduğunu belirtmek isteriz. Bize işlemlerinizi sürdürebilmemiz için gerekli olan bilgiyi sağlayamamanız durumu, size beklenen hizmeti yerine getiremememize neden olabilir.
Bilgileriniz ancak belirtilmekte olan amaçlarla kullanılabilir:
• Siparişlerinizin işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi, 
• Hizmetlerimizin ve ilgili ürünlerimizin pazarlanması, 
• İşlemlerinizle ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve tarafınızla olan bağlantımızın devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması, site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin biraraya getirilmesi ve gerektiğinde gizlilik koşullarına uymak kaydı ile bunları işin uzmanları ile paylaşmak,
• Pazar araştırması amacıyla temsilcileri vasıtası ile gerek e-posta, telefon, fax veya SMS yoluyla gerekse de posta yoluyla sizinle irtibat kurmak, 
• Web sitemizi ne şekilde kullandığınıza dair analiz yapmak ve sizlere daha iyi hizmet için Web sitemizi size özgü hale getirmek,
• Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması,
• Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve bunlara ilişkin kişisel seçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek, 
• Hizmetlerimizi veya ilgili ürünleri sizlere tanıtmak, yeni ürünler ve ilgi çekici bulacağınızı düşündüğü diğer bilgiler hakkındaki promosyon niteliğindeki e-postaları periyodik olarak gönderebilmek,
• Yasal gereklilikleri ifa etmek ve/veya resmi merciilerin taleplerini yerine getirmek amacı ile; kullanıcının tüm hakları gözetilerek veri ilgili üçüncü kişilere aktarılabilir.
Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanmaktadır. Tarafımızca tutulmakta olan verilere ulaşılması ya da bilgilerin değiştirilmesi güncelleme sayfaları aracılığı ile yapılabilmektedir. Sitemizi sürekli olarak geliştirmekte olduğumuzdan ötürü, veri kullanımı ile ilgili de gelişmeler olmaktadır. Her türlü gelişme tarafınıza "Gizlilik Prosedürü" başlığı altında bildirilecektir. 
Gizlilik Prosedürü 
Kişisel bilgiler başlığı altında kusadasicicek.com'un yükümlülükleri ve ilkeleri hakkında bilgi verilmektedir. kusadasicicek.com olarak ilgili kuralların tarafımızca tümü ile eksiksiz bir şekilde yerine getirileceğini teyit etmekteyiz. Böylelikle yukarıda belirtilen kişisel bilgi toplama ilkelerine bağlı olarak, tüm gayretimizi tarafımızca toplanmış olan her türlü bilgiyi ekibimizce alınan sıkı güvenlik ve gizlilik önlemleri ile saklama hususunda özen göstermekteyiz Kişisel bilgi toplama ve kullanımını en aza indirgeyerek, toplanan kişisel bilgileri sadece işlemlerin gerçekleşebilmesi için gerekli olan süre kadar tutmakta, öte yandan size en kaliteli hizmeti ve birbirinden güzel fırsatları sunmaktayız. Web sitemiz, gizlilik konusunda yeterince duyarlı olduğunu gösterebilen ve standartlarımıza uygun olan sitelere bağlantılar içermektedir. Ancak ilgili sitelerin içeriği ya da gizlilik uygulamalarından kusadasicicek.com sorumlu tutulamaz.